تبلیغات
خانه موسیقی - گروه موسیقی «همساز» آثار قدما را می‌نوازد
گروه موسیقی «همساز» آثار قدما را می‌نوازد | عمومی ,

گروه موسیقی «همساز» آثار قدما را می‌نوازد

خبرگزاری فارس:گروه موسیقی همساز به سرپرستی مسعود شعاری در بیست و سومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر آثاری از قدما را اجرا می‌كند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی،مسعود شعاری گفت: در این اجراها در 2 بخش به روی صحنه می‌رویم به طوری كه در قسمت اول كنسرت با سازهای سه‌تار، كمانچه، نی و تنبك قطعاتی از قدما و اساتید قدیم از جمله ابوالحسن صبا،استاد فروتن و هرمزی را اجرا می‌كنیم.
وی افزود: در بخش دوم نیز با گروه 13 نفره سه تار نوازان همساز، قطعاتی از ساخته‌های من كه برای گروه سه‌تار تنظیم كرده‌ام را می‌نوازیم.
این نوازنده سه‌تار با بیان اینكه این كنسرت حالت مركب نوازی دارد،اظهار داشت:قطعات را در دستگاه‌های مختلفی چون افشاری،ماهور،سه گاه،راست پنجگانه اجرا می‌كنیم.
این آهنگساز با اشاره به رقابتی بودن جشنواره بیست و سوم افزود:با توجه به اینكه جشنواره هر ساله پخته و پخته‌تر می‌شود رقابتی شدن آن باعث مطرح كردن جوانان و شناساندن استعداد‌های آنان خواهد شد و به دنبال آن هنرمندان جوان در یك رقابت سالم می‌توانند سطح كیفی كارشان را از لحاظ علمی و تخصصی بالا ببرند.
شعاری در خاتمه خاطرنشان كرد: وجود چنین جشنواره‌هایی ضروری است مخصوصا در بخش بین‌الملل چرا كه در این آمد و شد نوازندگان و هنرمندان دیگر كشورها می‌توانیم تبادل فرهنگی خوبی را برقرار كنیم.
گروه موسیقی همساز 4 دی ماه ساعت 18 در سینما تراس دهكده و 5 دی ماه ساعت 30/20 در اریكه ایرانیان به روی صحنه می‌رود.
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از 30 آذر ماه تا 8 دی در تهران برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط سیاوش در سه شنبه 27 آذر 1386 و ساعت 11:12 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ کنسرت مشترک حسین علیزاده و شهرام ناظری مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود+ بر شانه‌های تو+ آلبوم غروب با 'كوچ عاشقان' منتشر شد + کنسرت گروه "مهتاب رو" برگزار می شود+ فروش اینترنتی وحضوری بلیت كنسرت کیهان کلهر آغاز شد + مسعود شعاری آلبوم غروب را منتشر می‌كند+ پرویز مشکاتیان درگذشت+ اطلاعیه در مورد انتشار سرود آزادی+ اى خشمِ به جان تاخته، توفانِ شرر شو+ ممانعت اکید استاد شجریان از پخش صدای ایشان در صدا و سیما+ روزی ما دوباره كبوترهایمان را پیدا خواهیم كرد

صفحات: