تبلیغات
خانه موسیقی - سمفونی انقلاب
سمفونی انقلاب |
در اولین اجرای سمفونی انقلاب عنوان شد
رئیس‌جمهور: موسیقی اصیل، زمزمه زندگی و بالندگی انسان است
گروه فرهنگ‌وهنر: سمفونی انقلاب با آهنگسازی ورهبری مجید انتظامی با حضور رئیس‌جمهور، تعدادی از وزیران، برخی از نمایندگان مجلس و جمعی از هنرمندان كشور اجرا شد.

محمود احمدی‌نژاد در پایان این برنامه روی صحنه تالار وحدت رفت و با تشكر از اعضای گروه و ضمن بیان این‌كه سمفونی انقلاب كاری ماندگار در هنر كشور خواهد بود، افزود: در این اثر، داستان انقلاب و بیداری و تلاش انسان برای ساختن جامعه‌ای سعادتمند به زیبایی و با هنر موسیقی به تصویر كشیده شده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به این‌كه موسیقی اصیل و فاخر ما درحال شكفتن و شكوفایی است، گفت: به‌نظرم موسیقی اصیل زمزمه زندگی و بالندگی و یار انسان در مسیر تعالی است و از این‌رو باید از تمام كسانی كه به عشق تعالی انسان و ارزش‌های انسانی حركت و تلاش می‌كنند نیز تشكر كرد.

در حاشیه اولین اجرای سمفونی انقلاب، مجید انتظامی در گفتگو با «جام‌جم»، با اشاره به استقبال مردم از فروش بلیت‌های 4 شب آینده این برنامه گفت: من در كارهایم سعی می‌كنم از ملودی‌هایی استفاده كنم كه با مخاطب ناآشنا به هنر موسیقی هم بتواند ارتباط برقرار كند و در این راه ساختار روایی آثارم بویژه در سمفونی انقلاب نیز به من كمك می‌كند.

وی در ادامه درباره استفاده از سازهای كوبه‌ای و بیش از 40 دف‌نواز در اجرای سمفونی انقلاب توضیح داد: دوست ندارم كسی كه می‌آید كنسرت من، راحت بنشیند و لم دهد، می‌خواهم او لب صندلی بنشیند و سراپا گوش باشد. برای همین در این اثر می‌بینید كه بارها فرم عوض می‌كنم، ساز‌ها را تغییر می‌دهم و از ضرباهنگ‌های تند سود می‌جویم.

سمفونی انقلاب اسلامی با همكاری اركستر سمفونیك تهران،گروه سه تار همساز، گروه كر دفتر موسیقی به رهبری رازمیك اوهانیان و با صدای سالار عقیلی و نیما مسیحا از امشب 4 اجرای دیگر نیز در تالار وحدت خواهد داشت.


نوشته شده توسط سیاوش در پنجشنبه 17 بهمن 1387 و ساعت 12:51 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ کنسرت مشترک حسین علیزاده و شهرام ناظری مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود+ بر شانه‌های تو+ آلبوم غروب با 'كوچ عاشقان' منتشر شد + کنسرت گروه "مهتاب رو" برگزار می شود+ فروش اینترنتی وحضوری بلیت كنسرت کیهان کلهر آغاز شد + مسعود شعاری آلبوم غروب را منتشر می‌كند+ پرویز مشکاتیان درگذشت+ اطلاعیه در مورد انتشار سرود آزادی+ اى خشمِ به جان تاخته، توفانِ شرر شو+ ممانعت اکید استاد شجریان از پخش صدای ایشان در صدا و سیما+ روزی ما دوباره كبوترهایمان را پیدا خواهیم كرد

صفحات: