تبلیغات
خانه موسیقی - نمایی از سه تار نوازی استاد کسایی
نمایی از سه تار نوازی استاد کسایی |

نمایی از سه تار نوازی استاد کسایی

تفکیک دو واژه "نی" و "کسایی" خیلی سخت است. هر یک، دیگری را به ذهن متبادر می کند و این شانس ویژه، تنها نصیب یگانه نی نواز موسیقی دستگاهی ایران، استاد حسن کسایی شده است. اجراهای به یاد ماندنی و منحصر به فرد ایشان در طول چند دهه رونق موسیقی رادیو، همچون مانیفستی برای نی نوازان جوان می ماند که بدون آن، ظاهراً آموزش نی نوازی شهری با حال و هوای موسیقی ردیف دستگاهی ممکن نیست.

 

 استاد حسن کسایی

 

 شهرت بی مرز استاد اگر چه مدیون نفس گرم او در نی های بی جان بوده است ولی حسن کسایی فقط در نی و نی نوازی خلاصه نمی شود. شاگردی استاد یگانه دوران ابوالحسن صبا، این امکان را فراهم کرده تا کسایی جوان، شیفته زخمه های صبا بر ساز ظریف سه تار شود. با وجود آن که او هیچ گاه این ساز را به عنوان ساز تخصصی اش ارائه نکرد، اما شنیدن زخمه هایش که بویی از استاد صبا دارند، خالی از لطف نیست. تا کنون صدای نی نوازی ایشان را شنیده اید، اینک سه تار نوازی اش را هم در آواز افشاری ببینید و بشنوید.

سه تار نوازی استاد حسن کسایی را ببینید 


نوشته شده توسط سیاوش در یکشنبه 8 دی 1387 و ساعت 06:11 ب.ظ
نوشته های پیشین
+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ کنسرت مشترک حسین علیزاده و شهرام ناظری مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود+ بر شانه‌های تو+ آلبوم غروب با 'كوچ عاشقان' منتشر شد + کنسرت گروه "مهتاب رو" برگزار می شود+ فروش اینترنتی وحضوری بلیت كنسرت کیهان کلهر آغاز شد + مسعود شعاری آلبوم غروب را منتشر می‌كند+ پرویز مشکاتیان درگذشت+ اطلاعیه در مورد انتشار سرود آزادی+ اى خشمِ به جان تاخته، توفانِ شرر شو+ ممانعت اکید استاد شجریان از پخش صدای ایشان در صدا و سیما+ روزی ما دوباره كبوترهایمان را پیدا خواهیم كرد

صفحات: