تبلیغات
خانه موسیقی - اهالی موسیقی! بفرمایید گوشت خوک
اهالی موسیقی! بفرمایید گوشت خوک | عمومی ,

موسیقی از نظر شرکت پست جمهوری اسلامی ایران

 

اهالی موسیقی! بفرمایید گوشت خوک!!

 

بلاتکلیفی هنر موسیقی در این دیار پر تناقض، تمامی ندارد، حتی اگر بزرگ ترین رهبر مذهبی ایران در سی سال اخیر، چند ماه پیش از درگذشت اش به صراحت، موسیقی هنری و جوانب آن مثل خرید و فروش سازها را حلال اعلام کرده باشد. اکنون که درست 20 سال از آن فتوای دینی می گذرد، گویا عده ای خوشبختانه یا بدبختانه هنوز حکم رهبر محبوب شان را نمی توانند بپذیرند و ظاهراً بر این عقیده اند که حکم ایشان اشتباه بوده است!! در نتیجه بدون پرداختن به آن فتوای تاریخی هر چند گاه یک بار، چوب لای چرخ موسیقی ایران می گذارند.

به تازگی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران قوانین ارسال کالا و از جمله ممنوعیت های پستی از طریق این سامانه را بدین شرح اعلام کرده که در کمال تعجب وسایل موسیقی در ردیف مواد منفجره، مجلات مستهجن، مشروبات الکلی و گوشت خوک قرار گرفته است.

 

قوانین جدید پستی

 

با این روالی که در تقریباً همه امور کشورمان شاهد هستیم، یعنی هیچ ثباتی در هیچ زمینه ای وجود ندارد، بر اساس الگوی اخبار هواشناسی، وضعیت هنر موسیقی در ماه های آینده به نقل از اداره مقام شناسی موسیقی ایران بدین شرح پیش بینی می شود.

با ورود یک موج پر فشار تحریم موسیقی از شرق رشته کوه های البرز، شهر مشهد تا ماه های متمادی از هر گونه اجرای زنده موسیقی محروم خواهد بود. این موج پر فشار با عبور از استان سمان، در حوالی تهران تضعیف می شود ولی با نفوذ یک موج پر فشار دیگر که از دریاچه نمک به سمت قم در حرکت است، کلیه کنسرت های احتمالی این شهر تعطیل خواهند بود. اداره مقام شناسی موسیقی ایران از آن دسته شهروندان قمی که قصد دیدن و شنیدن موسیقی زنده را دارند، درخواست کرد با رعایت نکات ایمنی، اواخر هفته خود را به تهران برسانند. بر اساس این گزارش، آسمان هنری شهر کاشان که به دارالمومنین شهرت دارد، همچنان غبار آلود است. بنابراین به علاقه مندان موسیقی شهر کاشان توصیه می شود برای جلوگیری از عواقب مربوطه حتی الامکان از هدفون استفاده کنند.

این گزارش وضعیت استان های مرزی از جمله سواحل نیلگون خلیج فارس را آفتابی توأم با رگبار پراکنده منع موسیقی اعلام کرد. منطقه غرب و شمال غرب کشور نیز نیمه ابری پیش بینی می شود که به تدریج از شدت ابر ها کاسته خواهد شد. همچنین برای استان های شمالی و همیشه سبز حاشیه خزر، مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می شود که انتظار می رود با ورد یک موج کم فشار از منطقه سیبری، وضعیت متعادل و البته موقتی، در این منطقه برقرار شود. هوای موسیقی اصفهان نیز صاف تا کمی ابری خواهد بود که با نزدیک شدن به آسمان یزد، وزش بادهای موسیقی خوار شدت می گیرد. این ناپایداری با نزدیک شدن به استان کرمان انرژی خود را کم کم از دست می دهد و سپس با ورود با آسمان هنری بلوچستان، بسیار کم اثر خواهد شد. در نتیجه ماه های بسیار آفتابی برای موسیقی شهرهای جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.

 


نوشته شده توسط سیاوش در پنجشنبه 10 مرداد 1387 و ساعت 04:07 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ تدریس موسیقی+ کنسرت مشترک حسین علیزاده و شهرام ناظری مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود+ بر شانه‌های تو+ آلبوم غروب با 'كوچ عاشقان' منتشر شد + کنسرت گروه "مهتاب رو" برگزار می شود+ فروش اینترنتی وحضوری بلیت كنسرت کیهان کلهر آغاز شد + مسعود شعاری آلبوم غروب را منتشر می‌كند+ پرویز مشکاتیان درگذشت+ اطلاعیه در مورد انتشار سرود آزادی+ اى خشمِ به جان تاخته، توفانِ شرر شو+ ممانعت اکید استاد شجریان از پخش صدای ایشان در صدا و سیما+ روزی ما دوباره كبوترهایمان را پیدا خواهیم كرد

صفحات: